strona główna

Patronujemy

VI zawody drwali studentów leśnictwa - 21-22 maja 2015 r.

Samorząd Studentów Wydziału Leśnego SGGW organizuje "VI zawody drwali studentów leśnictwa" w ramach obchodów Dni SGGW. Zawody odbywają się w dniach 21-22 maja 2015r. "Las Polski" objął patronatem medialnym to przedsięwzięcie.

Czytaj więcej

Piknik Leśno-Łowiecki "Cietrzewisko" - 23-24 maja 2015 r.

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny zaprasza 23 i 24 maja 2015 r. na Piknik Leśno-Łowiecki „Cietrzewisko 2015".

Czytaj więcej

Konferencja "Sektor leśno-drzewny w zrównoważonej gospodarce" - 9 kwietnia 2015 r.

9. kwietnia 2015 r. w Auli Instytutu Technologii Drewna w Poznaniu odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna "Sektor leśno-drzewny w zrównoważonej gospodarce".

Czytaj więcej

"Bajarze z Leśnej Polany" - 21-22 maja 2015 r.

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie w dniach 21-22 maja 2015 r. organizuje IX Ogólnopolski Konkurs "Bajarze z Leśnej Polany" im. redaktora Andrzeja Zalewskiego.

Czytaj więcej

Dni Przyjaciół Lasu 2015 - 20-25 kwietnia 2015 r.

Towarzystwo Przyjaciół Lasu wypływa na szerokie wody i organizuje Dni Przyjaciół Lasu 2015. Inicjatywę objął patronatem prezydent Bronisław Komorowski.  

Czytaj więcej

II Targi Leśne \"Las i My\" - 11-12 października 2014 r.

RDLP w Białymstoku zaprasza w imieniu swoim i pozostałych organizatorów - Nadleśnictwa Rudka i Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie - zaprasza na II Targi Leśne "Las i My".

Czytaj więcej

\"Geomatyka w Lasach Państwowych\" - \"Analizy przestrzenne w leśnictwie\" - 16-18 września 2014 r.

Od 16 do 18 września w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej SGGW w Rogowie odbędzie się VII Konferencja "Geomatyka w Lasach Państwowych". Wiodącym tematem będą "Analizy przestrzenne w leśnictwie".

Czytaj więcej

VI Szkoleniowa Konferencja Studentów Leśnictwa - 11-14 czerwca 2014 r.

Od 11 do 14 czerwca w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Porażynie odbywać się będzie VI Szkoleniowa Konferencja Studentów Leśnictwa pt. "Las-Człowiek-Biznes. Kształtowanie cech współczesnego Managera Lasu poprzez innowacyjne techniki zarządzania grupą".

Czytaj więcej

Laserowi Odkrywcy

Trwa projekt "Laserowi Odkrywcy" realizowany w ramach programu  "Ścieżki Kopernika" ogłoszonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Czytaj więcej

Bajarze z Leśnej Polany - 22-23 maja 2014 r.

Ogólnopolski Konkurs "Bajarze z Leśnej Polany" im. redaktora Andrzeja Zaleskiego już po raz VIII zawita do Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Czytaj więcej

Wielkie Grzybobranie i Maratopn w Puszczy Goleniowskiej - 27 września 2014 r.

Wielkie Grzybobranie i Maraton w Puszczy Goleniowskiej odbędą się 27 września 2014 roku. Impreza edukacyjno-sportowa jest organizowana w ramach obchodów 90-lecia istnienia Lasów Państwowych.

Czytaj więcej

\"Tropem Wilka\" - I edycja biegu narciarskiego w Nadleśnictwie Cisna

Środek zimy, samo serce bieszczadzkich lasów. Wielkie, białe czapy śniegu otulające strzeliste świerki. Pod butami skrzypi zmrożony śnieg. Zakładamy narty - i dalej w ten bajkowy las…  

Czytaj więcej

Konferencja branżowa - \"I Kooperacyjna Giełda Przemysłu Drzewnego KOOPDREW 2013\"

"I Kooperacyjna Giełda Przemysłu Drzewnego KOOPDREW 2013" odbędzie się 28 listopada na terenie Targów Poznańskich.

Czytaj więcej

\"Gospodarowanie zasobami leśnymi. Technologia - Drewno - Człowiek\". Konferencja-benefis

"Gospodarowanie zasobami leśnymi. Technologia - Drewno - Człowiek" to konferencja, która odbędzie się w dniach 26 i 27 września w Puszczykowie k. Poznania.

Czytaj więcej

\"Biologia i ekologia roślin drzewiastych\" - Konferencja naukowa 21-23 października 2013 r.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Konferencji naukowej „Biologia i ekologia roślin drzewiastych” połączonej z obchodami jubileuszu 80-lecia Instytutu Dendrologii PAN w Kórniku. Konferencja odbędzie się w dniach 21-23 października 2013 roku.  

Czytaj więcej

Mistrzostwa Polski Drwali - 14-15 września Targi Kielce

W 2013 r. w dniach 14 -15 września na terenie Targów Kielce są organizowane Mistrzostwa Polski Drwali wg regulaminu IALC.

Czytaj więcej

I Bieg Targowy

Klub Biegających Leśników i Leśny Zakład Doświadczalny SGGW w Rogowie zapraszają na I Bieg Targowy.  

Czytaj więcej

VII Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej - Czarna Białostocka 2013

W niedzielę 1 września odbędą się VII Spotkania Hubertowskie w Puszczy Knyszyńskiej - Czarna Białostocka 2013, którym towarzyszyć będą Dożynki Wojewódzkie.

Czytaj więcej

Kociewski Festyn Leśny

31 sierpnia w Starogardzie Gdańskim odbędzie się Kociewski Festyn Leśny.

Czytaj więcej

Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi - patronat medialny \"Lasu Polskiego\"

Europejskie Mistrzostwa Drwali i VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. "Zarządzanie ochroną przyrody w lasach" to dwa wydarzenia w Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem, które objął patronatem medialnym "Las Polski".

Czytaj więcej