strona główna

Patronujemy

EkoLas

Targi Eko-Las 2021 Wraz z organizatorami zapraszamy na największą imprezę wystawienniczą poświęconą gospodarce leśnej, przemysłowi drzewnemu i ochronie środowiska, która odbędzie się 2-4 września w Mostkach k. Świebodzina.

Czytaj więcej

Podróż w czasie na przyrodniczej wystawie Pierwotna Puszcza Sandomierska

Takiej wystawy jeszcze nie było! Pierwotna Puszcza Sandomierska odkrywa przed nami swoje tajemnice na ekspozycji poświęconej faunie charakterystycznej dla tego terenu. Ekspozycja zaprezentuje kilkadziesiąt gatunków ssaków i ptaków, które żyły tutaj przed wiekami, zarówno wymarłych, jak i tych do dzisiaj żyjących w okolicznych lasach. A to wszystko w nowoczesnej odsłonie, uzupełnione elementami multimedialnymi.

Czytaj więcej

XVI Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Zarządzanie Ochroną Przyrody w Lasach"

Konferencja odbędzie się w dniach 16–18 września 2021 roku w Ośrodku Wczasowo-Rehabilitacyjnym "Perła Borów" w Tleniu.

Czytaj więcej

Bajarze z leśnej polany

Konkurs ten ma na celu szerzenie wiedzy leśnej i kształcenie pozytywnych postaw wobec przyrody. Liczę, że zachęci on do częstego odwiedzania terenów leśnych oraz korzystania z uroków polskich lasów.

Czytaj więcej

Zawody Super Drwal 2018

Zakład Usług Leśnych "Szarmach" zaprasza do Czerska (woj.pomorskie), gdzie 21 lipca odbędą się zawody "Super Drwal".

Czytaj więcej

Targi EKO-LAS (7-9 września, Mostki k. Świebodzina)

Największe spotkanie biznesowe dla sektora leśnego już we wrześniu w Mostkach! Targi Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS to największa w Polsce ekspozycja maszyn, urządzeń, narzędzi i artykułów wykorzystywanych w gospodarce leśnej i przemyśle drzewnym.

Czytaj więcej

Festiwal Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”

Ponad 130 filmów z różnych krańców świata wpłynęło na Międzynarodowy Konkurs Filmowy w ramach Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego „Ekofilm”, który rozpocznie się w Nowogardzie 17 maja. 38 najlepszych obrazów będzie walczyć o puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Grand Prix festiwalu. Na ekranie wyświetlone zostaną produkcje m.in. z Australii, Francji, Kanady, Chile, Polski i Finlandii.

Czytaj więcej

Międzynarodowa Konferencja Biznesu Leśnego 2018

W dniach 6-8.06.2018 w Hotelu Kiston w Sulęczynie odbędzie się najważniejsza w Europie konferencja poświęcona branży leśnej - International Forest Business Conference 2018.

Czytaj więcej

Kongres Pożarnictwa FIRE 2017 - 27 lipca 2017

14. Kongres Pożarnictwa FIRE 2017 odbędzie się 27 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie. 

Czytaj więcej

Aktualne wyzwania rekultywacji leśnej - 5-6 czerwca 2017 r.

Konferencja "Aktualne problemy rekultywacji leśnej" odbędzie się 5 i 6 czerwca w Krakowie i Bełchatowie (sesja terenowa).

Czytaj więcej

XI Kongres Obywatelski „Dojrzali Polacy – lepsza Polska!” - 5 listopada 2016 r.

Już 5 listopada w gościnnych progach Politechniki Warszawskiej odbędzie się XI Kongres Obywatelski „Dojrzali Polacy – lepsza Polska!”

Czytaj więcej

Zawody "Super Drwal" - 23 lipca 2016 r.

Zawody "Super Drwal" odbęda się 23 lipca w miejscowości Czersk w woj. pomorskim.

Czytaj więcej

XIII Ogólnopolski Kongres Pożarnictwa FIRE EXPO - 21 lipca 2016 r.

21 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się XIII Ogólnopolski Kongres Pożarnictwa.

Czytaj więcej

II Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Reforestation Challenges" - 27-29 czerwca 2016 r.

II Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Reforestation Challenges" odbywać się będzie na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie od 27 do 29 czerwca 2016 roku.

Czytaj więcej

II Turniej Łuczniczy o puchar dziekana WL UP w Poznaniu - 24.04.2016 r.

II Turniej Łuczniczy o puchar dziekana Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbędzie się 24 kwietnia 2016 r. w Ogrodzie Dendrologicznym UP.

Czytaj więcej

XIV Ogólnopolski i X Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych - 16-20 maja 2016 r.

XIV Ogólnopolski i X Międzynarodowy Festiwal Filmów Ekologicznych im Macieja Łukowskiego "Ekofilm" odbędzie się w dniach 16-20 maja 2016 r. w Nowogardzie.

Czytaj więcej

IX Ogólnopolska Konferencja Studentów Leśnictwa - 21-24 kwietnia 2016 r.

IX Ogólnopolska Konferencja Studentów Leśnictwa pt. "Problemy ochrony przyrody na tle gospodarki leśnej" odbędzie się w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym "Bażyna" w Pogorzelicy w dniach 21-24 kwietnia 2016 roku.

Czytaj więcej

III Ogólnopolska Konferencja Młodych Naukowców - 19-20 luty 2016 r.

III Ogólnopolska Konferencja Młodych Naukowców pt. "Przyroda-Las-Technologia" odbędzie się 19 i 20 lutego 2016 r. na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Czytaj więcej

Sesja tematyczna "Las – źródło tożsamości, edukator i kreator więzi" - 7 listopad 2015 r.

„Las Polski” objął patronatem medialnym sesją tematyczną „Las – źródło tożsamości, edukator i kreator więzi”, która odbędzie się podczas X Kongresu Obywatelskiego „Polska jutra. Możemy być lepsi!” 7 listopada 2015 r. na Politechnice Warszawskie.

Czytaj więcej

Wielkie Grzybobranie i Maraton Puszczy Goleniowskiej - 26 września 2015 roku

Nadleśnictwo Kliniska, Leśny Kompleks Promocyjny "Puszcze Szczecińskie", Stowarzyszenie ProGDar Marathom Team i Goleniowski Dom Kultury organizują 26 września 2015 r. imprezę o charakterze edukacyjno-sportowym pt. "Wielkie Grzybobranie i Maraton Puszczy Goleniowskiej".

Czytaj więcej