Numer 15-16/2007

4 sierpnia 2007 12:28 2007 Wersja do druku

Czy drukarki termiczne współpracujące z rejestratorem mogą być wykorzystane do generowania wydruków z komputera stacjonarnego?

Istnieje taka możliwość. Warunkiem jest jednak to, aby komputer PC posiadał port szeregowy. Dokument tekstowy należy sformatować do 40, 52 lub 80 znaków.


Na rynek (do leśników) trafiły drukarki termiczne z serii EXTECH. Czy papier termiczny zakupiony wcześniej do drukarek Printa, bądź Voyager może być wykorzystany w drukarkach EXTECH?

Jak najbardziej. W drukarkach EXTECH wykorzystuje się papier termoczuły o rozmiarach maksymalnych 110x30. Odpowiedni będzie zatem papier używany w drukarkach Voyager. Wykorzystać można także mniejsze rolki przeznaczone do drukarek Printa Line, czyli o wymiarach 110x20. Zwracam przy okazji uwagę na zupełnie inny sposób wkładania papieru do drukarek EXTECH. Czynność tę wykonuje się podobnie jak w faksie, czyli wystarczy otworzyć komorę przeznaczona na papier, wysunąć końcówkę papieru i zamknąć tak, aby wysunięta końcówka wystawała poza obudowę. To duże ułatwienie dla użytkownika i jednocześnie sposób na eliminację problemu, jaki Państwo zgłaszaliście w stosunku do innych drukarek termicznych, czyli nierównomiernego prowadzenia rolki papieru przez mechanizm drukujący. W przypadku drukarek EXTECH problem ten nie wystąpi.

Czy istnieje możliwość doładowywania akumulatora drukarki termicznej EXTECH z gniazda zapalniczki samochodowej?

Jak zawsze przy pytaniach o możliwość korzystania z gniazda zapalniczki samochodowej informuję, że w celu wydłużenia okresu użytkowania akumulatora zasilającego drukarkę termiczną korzystniejsze jest stosowanie maksymalnego obciążenia akumulatora. To bardzo wydłuża jego żywotność. Korzystanie z gniazda zapalniczki samochodowej należy traktować jako rozwiązanie awaryjne. Drukarki EXTECH produkowane są w kilkunastu wersjach, także i w takiej, która pozwala na korzystanie z zewnętrznego źródła zasilania. Trzeba to jednak zaznaczyć w momencie dokonywania zakupu lub prośby o ofertę.