Pytania z numeru 5/2007

2 marca 2007 17:05 2007 Wersja do druku

Co jest przyczyną braku uruchomienia drukarki termicznej (np. Printa czy Voyager) w przypadku podania komunikatu "drukuj" z rejestratora Psion?

Najczęstszą przyczyną jest uszkodzenie kabla łączącego rejestrator z drukarką lub też rozłączenie kabla przy gnieździe RS w drukarce. Jeśli wymiana kabla i skuteczne dokręcenie go do gniazda RS w drukarce nie przyniesie rezultatu, należy skontaktować się z serwisem.


Czy można zostawić podłączony akumulator do drukarki Printa line na dłuższy czas w przypadku gdy nie jest ona używana?

Dla utrzymania akumulatora w dobrym stanie przez okres minimum 3 lat zalecane jest każdorazowe odłączanie go od drukarki, gdy użytkownik przewiduje, iż nie będzie ona użytkowana przez przynajmniej najbliższe 3-4 dni. Pozostawienie akumulatora podłączonego do drukarki może spowodować jego trwałe uszkodzenie.

Czy w przypadku drukarek termicznych można zamienić akumulatory w wersji żelowo-ołowiowej na akumulatory niklowo-wodorkowe?

Jest to możliwe w przypadku drukarek wyposażonych w zewnętrzny akumulator. Należy jednak pamiętać, iż konieczna w takiej sytuacji jest także wymiana ładowarki. Nie można bowiem doładowywać akumulatora w wersji NiMh ładowarką przeznaczoną do akumulatorów w wersji Pb i na odwrót. Natomiast drukarki posiadające wewnętrzny akumulator, najczęściej fabrycznie wyposażone są w akumulatory w wersji NiMh o pojemności ok. 3,8 Ah.