Piknik Leśno-Łowiecki "Cietrzewisko" - 23-24 maja 2015 r.

2 kwietnia 2015 10:24 2015 Wersja do druku

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny zaprasza 23 i 24 maja 2015 r. na Piknik Leśno-Łowiecki „Cietrzewisko 2015".


Gwiazdą sobotniego pikniku będzie Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”, który na scenie zaprezentuje program galowy z udziałem artystów chóru, baletu i orkiestry. Natomiast w niedzielę wystąpią zespoły Carrantuohill oraz Universe.

„Cietrzewisko” to familijny piknik o charakterze edukacyjno-ekologicznym, którego inspiracją jest piękno przyrody i środowiska naturalnego otaczającego siedzibę Zespołu „Śląsk”. Drugi rok z rzędu impreza odbędzie się na terenie zrewitalizowanej siedziby Zespołu „Śląsk” w Koszęcinie. Zmianą zasadniczą w stosunku do poprzednich edycji jest nowy termin imprezy przeniesiony z sierpnia na maj. Tym samym „Cietrzewisko będzie jedną z pierwszych w regionie imprez otwierając cykl wydarzeń w plenerze w województwie „Śląskim”.

Pierwszy dzień pikniku obfitować będzie w wydarzenia związane z promocją zdrowego trybu życia i spędzania wolnego czasu na łonie natury. Liczne wystawy, konkursy i zabawy wciągną nas w świat przyrody i kultury ludzi zajmujących się środowiskiem naturalnym. Obok wystaw edukacyjnych okolicznych nadleśnictw będzie można zwiedzić wystawy kół łowieckich oraz zobaczyć w akcji przedstawicieli ras psów myśliwskich czy dzikie ptaki podczas pokazu sokolnictwa. 23 maja odbędzie się w ramach „Cietrzewiska” Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej o Róg Wojskiego. Dzień zwieńczony będzie doskonałą zabawą biesiadną.

W niedziele kontynuowane będą zawody w ramach eliminacji do Mistrzostw Polski Drwali z udziałem międzynarodowej elity drwali. Na scenie głównej zaprezentuje się młodzież z Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej z Olesna a gwiazdami wieczoru będą zespoły Carrantuohill i Universe.

Podczas weekendu 23, 24 maja w Koszęcinie odbędą się liczne imprezy i wydarzenia towarzyszące.

Wstęp na teren imprezy jest bezpłatny.

"Las Polski" po raz kolejny objął imprezę patronatem medialnym.