Sport leśników - Walczyli z rakietkami

17 kwietnia 2013 15:30 2013 Wersja do druku

23 marca odbyły się XV Mistrzostwa Pracowników RDLP w Szczecinku w Tenisie Stołowym. Współorganizujące zawody Nadleśnictwo Czarne wystawiło drużynę po raz pierwszy i od razu z sukcesem – w klasyfikacji drużynowej reprezentanci nadleśnictwa zajęli 4. miejsce, a jeden z pracowników – Seweryn Malmon uplasował się w pierwszej dziesiątce.


Finałowa rozgrywka (Fot. Zbigniew Kuszlewicz)Zawody rozegrano w dwóch kategoriach – ogólnej i kierowniczej. Większe możliwości wykazania się skutecznością gry mieli zawodnicy w kategorii ogólnej, złożonej z gier singlowych, deblowych i klasyfikacji drużynowej. Indywidualne zmagania wygrał „królujący” od kilku lat Andrzej Świerczek z Nadleśnictwa Karnieszewice. Miejsce 2. wywalczył, po wyrównanej i emocjonującej grze finałowej, Sebastian Rosołowski z Nadleśnictwa Manowo, a miejsce 3. przypadło w udziale mojej skromnej osobie. Tym samym wszystkie miejsca na podium zajęli zawodnicy KS „Darz Bór” Karnieszewice (tydzień wcześniej zdobyli 1. miejsce w III lidze, awansując do II ligi w nowym sezonie). W klasyfikacji zespołowej wiele osób zwróciło uwagę na ciekawy styl gry i wyjątkową zaciętość Marcina Majewskiego i Pawła Sztobnickiego. Klasyfikacja ta zakończyła się zwycięstwem reprezentacji z Karnieszewic, ze 115 zdobytymi punktami. 2. miejsce zajęli, zwyżkujący z formą, zawodnicy szczecineccy (95). Brązem zadowoliła się drużyna z Bytowa (84).

W kategorii kierowniczej najlepszy był Sylwester Kupczyk – nadleśniczy ze Sławna. 2. miejsce zajął nadleśniczy w Szczecinku Janusz Rautszko. 3. miejsce – Krzysztof Major, zastępca nadleśniczego z Miastka.  
Zbigniew Kuszlewicz