Wyszukiwarka
Artykuły z działu: Z wydawnictw
Z wydawnictw – Słowiańskie boginie ziół
| Las Polski 24/2022, strona 30
PK
Wchodzicie czasem do księgarni, nie mając pomysłu na to, co chcielibyście kupić? Ja snuję się nieraz między alejkami i przeglądam kolejne książki, wypatrując tej, która nie pozwoli mi odejść. Tak się złożyło, że jakiś czas temu, szukając prezentów świątecznych w Świecie Książki, w rękę wpadła mi piękna książka o intrygującej szacie graficznej – Słowiańskie boginie ziół.
Z wydawnictw | Las Polski 23/2022, strona 25
Bieszczady. Dla tych, którzy chcą je poznać naprawdę, Adrian Markowski
Księga nadziei. Podręcznik przetrwania w trudnych czasach, Jane Goodall, Douglas Abrams, Gail Hudson
Wyuczona zaradność
| Las Polski 21/2022, strona 27
Marek Bodył
Wiadomości, umiejętności, nawyki – takie podstawowe etapy przechodzi się w kolejnych krokach wtajemniczania w każdej ze zgłębianych dziedzin. To trening czyni mistrza, ale zawsze trzeba zacząć od solidnych podstaw teoretycznych. Bardziej zaawansowanym teoria nie raz wskazuje też drogi na skróty do patentów, do których pewnie samemu by się doszło, ale pozwala uniknąć błędów, nieraz bolesnych. Skąd czerpać wiedzę na temat bushcraftu?
Lasoterapia z dziećmi
| Las Polski 19/2022, strona 22
UZB
Kiedyś największą karą dla dziecka był szlaban na wyjścia z domu.
Kwitnący umysł. O uzdrawiającej mocy natury
| Las Polski 10/2022, strona 19
Patrycja Klempas
Ogrodom już od starożytności przypisywano uzdrawiającą moc, wierząc, że to właśnie kontakt z naturą może ukoić zmysły i ma pozytywny wpływ na nasze życie.
Kto czyta, żyje podwójnie
| Las Polski 3/2022, strona 28
Patrycja Klempas
Książki o naturze cieszą się dużym zainteresowaniem i na rynku ciągle pojawiają się kolejne nowości. Tym razem przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych tytułów w nieco innej formie niż zazwyczaj. Niektóre z nich wywołają kontrowersje lub skłonią do refleksji, inne porwą w niezwykłą przygodę po leśnym świecie i kulinarnych zakamarkach kuchni myśliwskiej.
Tajemnice ptasiej alkowy
| Las Polski 23/2021, strona 31
Malwina Sokołowska
Naprawdę sądziłam, że dr Andrzej Kruszewicz w swoich książkach wyczerpał ptasi temat w jakichś 150% – dwa tomy „Ptaków Polski”, książka dla dzieci „O ptakach”, „Skrzydlaci pacjenci”, „Trójkowe gawędy”, „Ornitologia nie tylko dla myśliwych”, a nawet „Kury ozdobne” to tylko część tytułów, które wyszły spod jego pióra. Jednak muszę przyznać, że zdecydowanie się myliłam.
Życie na naszej planecie. Moja historia, wasza przyszłość
| Las Polski 22/2021, strona 33
UZB
Od dziecka uwielbiam dokumenty przyrodnicze, których narratorem jest sir David Attenborough.
Las książek – co warto przeczytać?
| Las Polski 20/2021, strona 26
Patrycja Klempas
Dziś zaczniemy nieco inaczej! Przed nami długie jesienne wieczory, które są idealną okazją, by zrobić coś dla siebie. A jednym z ciekawszych sposobów na spędzanie wolnego czasu jest oczywiście... czytanie! Właśnie dlatego, drodzy Czytelnicy, tym razem przychodzimy do Was z propozycjami książek, po które zdecydowanie warto sięgnąć tej jesieni.
Z wydawnictw | Las Polski 15-16/2021, strona 30
Bieszczady. Dla tych, którzy lubią - chodzić własnymi drogami;
Listowieść,
Lasoterapia.
Zwierzęta w godłach | Las Polski 12/2021, strona 33
Czy z czasów szkolnych pamiętacie jeszcze uczenie się nazw państw, stolic i wyglądu flag? Teraz do kompletu tej wiedzy można dorzucić jeszcze godła państwowe, których głównymi bohaterami są zwierzęta.
Niesamowite nasionka | Las Polski 12/2021, strona 18
Co mają ze sobą wspólnego lemury i wanilia? Co dawniej pomagało na ból zębów? Jakich nasion używali Majowie zamiast pieniędzy?
Z wydawnictw
| Las Polski 9/2021, strona 11
Malwina Sokołowska
Pierwsze wrażenie? Intrygująca okładka. To ona zachęciła mnie do sięgnięcia po tę książkę. Dalej było jeszcze ciekawiej... Ale zacznijmy od początku. Czy to w ogóle książka dla leśnika? Tak! Bo zabiera nas w pasjonujący świat nauki, w tym m.in. entomologii.
60 lat minęło…
| Las Polski 15-16/2020, strona 39
SLV
Jakoś tak się składa, że po studiach najbardziej zostają w głowie anegdoty.
Audubon. Na skrzydłach świata
| Las Polski 8/2020, strona 30
SLV
Niech pan nie siedzi z nosem w książkach! Chce pan przeżyć przyrodę, niech pan jej wyjdzie na spotkanie! – przypomina Audubon, tytułowy bohater komiksu Fabiena Glrolleau i Jérémiego Royera, wydanego w Polsce nakładem wydawnictwa Marginesy.
Borusse i reszta. 90 lat restytucji żubra
| Las Polski 22/2019, strona 37
SLV
Wyjątkową publikację przygotował Białowieski Park Narodowy z okazji obchodzonej w tym roku 90. rocznicy restytucji żubra w Puszczy Białowieskiej.
Spotkania z owadami
| Las Polski 12/2019, strona 33
SLV
Władysław Strojny
ORWLP w Bedoniu, (audiobook)
Dzieje lasów lubaczowskich
| Las Polski 5/2019, strona 34
SLV
Do grona polskich lasów z udokumentowaną w literaturze historią dołączyła ziemia lubaczowska, która obejmuje dzisiejsze tereny nadleśnictw Lubaczów, Narol i Oleszyce w krośnieńskiej dyrekcji Lasów Państwowych.
Leśnicy dla Niepodległej
| Las Polski 4/2019, strona 32
SLV
Skrawki pamięci ulatują wraz z każdym ludzkim żywotem. Z każdym dniem coraz trudniej opisać przeszłość ludzi, którzy odeszli, często w tragicznych okolicznościach, w osamotnieniu.
Zielnik – jedzenie i domowe kuracje z łona natury
| Las Polski 2/2019, strona 34
UZ
Dawno nie wpadła mi w ręce tak pięknie wydana książka! Pierwsze, co przykuwa uwagę, to tłoczona, przypominająca tkaninę okładka. Pokryta została nadrukami akwarelowych obrazków (autorstwa Nadii Nörbom) prezentujących pospolite rośliny.
Od drzewa do drewna
| Las Polski 22/2018, strona 30
SLV
Dobrze jest posłuchać o lesie. Radiowe audycje przyrodnicze zawsze cieszą się wielką popularnością, a samo radio, jako forma przekazu, pomimo upływu lat i postępu technologicznego wciąż cieszy się niegasnącym zainteresowaniem.
Ornitologia nie tylko dla myśliwych
| Las Polski 10/2018, strona 31
SLV
Książek poświęconych ptakom na rynku wydawniczym można znaleźć wiele – od kieszonkowych przewodników dla amatorów po fachowe opracowania i monografie kierowane do profesjonalistów.
Barwny świat motyli | Las Polski 8/2018, strona 20
Katarzyna Bajerowicz ponownie zaprasza do świata swoich pełnych bajecznego przepychu, wyjętych jak ze snu ilustracji. Poznanianka i owocna ilustratorka pozycji dla dzieci w ramach współpracy z Ośrodkiem Rozwojowo-Wdrożeniowym Lasów Państwowych w Bedoniu napisała i zilustrowała barwny przewodnik po świecie polskich motyli.
Leśny survival
| Las Polski 7/2018, strona 30
BaSza
Czym tak naprawdę jest leśny survival? Bieganiem po lesie w ciuchach moro z nożem u pasa i siekierą w dłoni w poszukiwaniu czegokolwiek, co nadawałoby się do jedzenia, czy może sposobem na życie, pewnym stylem bycia, może wręcz filozofią?
Polski las | Las Polski 6/2018, strona 31
oanna i Piotr Kapusta uraczyli miłośników przyrody okazałym albumem „Polski las” pod redakcją Moniki Wróbel i Anny Willman.